BIS AGH – Biuletyn Informacyjny Studentów AGH 

BIS jako tytuł pojawił się w 1991 roku (jest więc „najstarszą” redakcją w Centrum Mediów) i od tego czasu przeszedł wiele zmian: od nazwy, przez papier, layout, aż do zmiany formy na elektroniczną. A to pewnIe nie koniec zmian! To, co sprawia, że BIS jest znany i czytany na całym AGH, to nie tylko lata tradycji, ale ludzie, którzy przez te 23 lata tworzyli redakcję Biuletynu. Każdy dziennikarz wniósł do BISa coś nowego. I zostawił po sobie trwały ślad – o czym świadczy archiwum.

BIS to przede wszystkim magazyn, który pisze dla studentów i o studentach, był także pomysłodawcą i organizatorem różnych inicjatyw. „Inżynier z kulturą”, kampania ekologiczna „Zielona uczelnia” i konkurs dla mieszkańców Miasteczka Studenckiego – „Pokaż swoje wnętrze” – to ich pomysły.

Kto może pracować w BIS? Możesz nauczyć się pisać u nas, bo tak naprawdę najważniejsze jest, co masz do powiedzenia. Interesujesz się sportem, kulturą, techniką, grami, nauką? Pisz o tym do BISa. Prócz tego w BISie mogą działać graficy, edytorzy, korektorzy. Znajdzie się też zajęcie dla speców od marketingu i social media. Redakcję tworzą kreatywni, wielozadaniowi i najważniejsze – pozytywnie nastawieni do świata ludzie.

 

KSAF AGH – Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH

Ze swoimi aparatami są obecni na wszystkich najważniejszych wydarzeniach na Akademii Górniczo-Hutniczej. Nieobce im też studenckie życie, fotografują też imprezy odbywające się na Miasteczku Studenckim AGH – koncerty w okolicznych klubach, zawody sportowe i juwenalia, z których zdjęcia mogliście oglądać na oficjalnych fanpage’ach Juwenaliów AGH i Juwenaliów Krakowskich. KSAF AGH dysponuje własnym, dobrze wyposażonym studiem fotograficznym, z którego mogą korzystać członkowie, ucząc się i rozwijając swoją pasję.

KSAF AGH tworzą osoby o różnym doświadczeniu w fotografii, co daje niepowtarzalną okazję do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności. Inną formą nauki są warsztaty i spotkania, a także plenery. Każde kolejne wydarzenie do fotografowania to nowe wyzwanie, często wymagające obycia i kreatywności, przez co szukamy głównie ludzi, którzy mają już pewne doświadczenie z fotografią i chcą się z nami dzielić wiedzą i umiejętnościami, a jednocześnie wciąż się rozwijać.

MINE TV

Żeby robić dobre materiały, potrzebne są profesjonalne narzędzia. Członkowie i stażyści MINE TV szkolą się i pracują na sprzęcie wysokiej klasy. Dzięki temu ich widzowie mogą oglądać materiały, które oprócz wartości merytorycznej, wyróżniają się jakością techniczną. Ekipa MINE TV jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla AGH, ale tworzy także projekty autorskie, rozwijamy indywidualne pasje i zainteresowania. MINE TV zobaczycie nie tylko na wydarzeniach z życia uczelni, spotkacie ich także np. na Małopolskim Pikniku Lotniczym i europejskich eventach – Sziget Festival i Bazant Pohoda Festival.

MINE TV to ekipa profesjonalistów, którzy tworzą fachowe studio video dla studentów AGH, zespół indywidualistów z pasją, którzy chcą zdobywać umiejętności, doskonalić się, tworzyć, działać kreatywnie, dobrze się przy tym bawiąc. W MINE TV możesz sprawdzić się po obydwu stronach kamery, zajmować się montażem obrazu lub postprodukcją. Praca w tej redakcji nie należy do najłatwiejszych, ale na pewno daje dużą satysfakcję.

RADIO17

Radio17 nadaje od 17 stycznia 2007 roku. Zaczęło się w amatorskim pokoju w akademiku, teraz Radio działa w profesjonalnym studiu w Centrum Mediów AGH. W ostatnim czasie redakcja przeszła sporo zmian, a w ramówce pojawiły się nowe formaty. Przez cały tydzień codziennie na jego antenie usłyszycie Popołudnie Inaczej, a wieczorami od poniedziałku do piątku autorskie audycje. Radio17 to także kilka streamów, z różnymi gatunkami muzyki, m.in. rock, metal, pop, chillout czy kanał Po Krakowsku, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Reporterzy Radia17 przeprowadzają wywiady, sondy, tworzą dźwięki, piszą recenzje i relacje, a nawet prowadzą scenę jako konferansjerzy! Radio17 to redakcje: programowa, muzyczna, informacyjna, dział promocji i techniczny.To praca dla dziennikarzy, prowadzących, grafików, lektorów, muzyków, realizatorów, studentów, którzy pragną spróbować swoich sił w promocji i marketingu. Słowem: każdego, kto tylko chciałby zrealizować swoje pasje i ma dużo energii! Radiowcy pracują z pomocą najlepszego dostępnego sprzętu. Pozwala to na tworzenie dźwięków i prowadzenie anteny na najwyższym poziomie.